Co Internet není


Pod dojmem čtení z minulého článku a i z vlastních zkušeností velká většina z vás mohla nabýt dojem, že Internet je něco, co je naprosto jedinečné, spolehlivé, výjimečné s množstvím příležitosti, jak bezpracně získat obrovské jmění. Stačí přece jen tak málo. Být trochu šikovný, najít ten správný obchod, připojit se a penízky se budou hrnout na náš účet. Vždyť nás o tom denně přesvědčují tisíce reklamních nabídek všeho druhu a každý kdo o tom pochybuje, nepochopil tuto výjimečnost Internetu a jeho možnosti.

Pojďme se tedy spolu podívat jak to vypadá ve skutečnosti.

Naprostá spolehlivost Internetu.

Spolehlivost Internetu a počítačů obecně nejlépe dokumentuje historka zveřejněná v americkém tisku. Při nějakém představování nového software, Bill Gates měl, mimo jiné utrousit i tuto poznámku:

"Kdyby General Motors, ve vývoji své technologie dokázal držet krok s počítačovým průmyslem, dnes bychom si mohli kupovat auta za 25 dolarů, vybavena motorem, který by na galon benzinu ujel nejméně 1000 mil".

General Motors reagoval zveřejněním následné tiskové zprávy:

Kdyby GM vyvinul technologii jako Microsoft, my bychom řídili auta jenž by se vyznačovala těmito možnostmi:

  1. Vaše auto by se několikrát denně z ničeho nic zastavilo, aniž by k tomu byl nějaký přijatelný důvod.

  2. Kdykoliv by se změnily dopravní značky na vozovkách, museli bychom koupit nové auto.

  3. V okamžiku nějaké poruchy na vašem autě, při zavolání mechanika (viz technická podpora), napřed byste poslouchali automat s nabídkou 15 voleb, které tlačítko máte zvolit, poté byste dalších 15 minut poslouchali automatickou relaci o tom, že všichni mechanici právě obsluhují jiného klienta a po dalších 10 minutách by se spojení přerušilo.

  4. Občas z ničeho nic by se vaše auto samo zastavilo a vy byste přijali pokyn restartovat a startovat znovu.

  5. Každou chvíli, když byste chtěli zahnout zrovna vlevo, vaše auto by nereagovalo, odmítlo restartování a vyžadovalo nový motor.

  6. Po každém uvedení nového modelu do prodeje, potenciální kupci by se museli znovu učit řídit, protože ani jedna součástka by neodpovídala předchozímu modelu.

  7. Někdy, když byste chtěli tankovat u pumpy, kde tankujete dvakrát týdně, zjistili byste, že benzinová pumpa najednou zmizela. Nicméně po pěti minutách čekání, až byste jeli okolo, najednou by se pumpa kouzelně z ničeho nic objevila zpátky.

Každý z vás, kdo pracujete se svým PC již nějakou dobu a pohybujete se na Internetu mi dá za pravdu. Každou chvíli se otevřená stránka najednou z ničeho nic ztratí, aby se za chvíli objevila a některý "uživatelský přívětivý" software Vám po instalaci způsobí "zamrznutí" vašeho PC, nebo jinou neplechu. V nejméně vhodné době, kdy máte rozdělanou práci, se zcela bezdůvodně na vašem monitoru objeví výstražná tabulka: "Program provedl nepovolenou operaci a bude uzavřen" Vaše hodinová práce (pokud jste ji po částech neukládali) je pryč. Takto bych mohl pokračovat do nekonečna.

Kde je tedy ta proklamována naprostá spolehlivost PC a Internetu? Osobně bych přirovnal spolehlivost dnešních PC k autům v období po první světové válce, kdy každá jízda autem neznamenala jen svezení, ale i kus dobrodružství.

Internet jako superdálnice pro reklamu

Vaše stránka jako "vývěsná tabule" na Internetové informační superdálnici.

V článku o vzniku Internetu jsme v závěru konstatovali, že se narodila nová Informační dálnice. Toto tvrzení je nesporně pravdivé, ale navozuje negativní domněnku, že vše co je pro náš obchod nutné udělat, je zhotovit kvalitní stránku a vyvěsit ji na tuto super informační dálnici, kde ji nutně každý musí vidět.

Toto je bohužel jeden z velkých omylů mnoha podnikatelů pracujících na Internetu. Většina z nás, když slyší pojem "superdálnice" tak si představí nějakou skutečnou krásnou čtyř pruhovou dálnici vedoucí z A do B, kolem níž je spousta krásných bilboardů (našich websites). A všichni co se po této dálnici pohybují si se zájmem prohlížejí tyto krásné websajty. Skutečnost je ovšem úplně jiná.

V předchozím článku jsme si ukázali, že Internet byl koncipován a vytvořen, bez nějakých centrálních středisek, aby nepřítel nemohl několika údery eliminovat celou síť. Ve fyzickém prostředí, když se někdo potřebuje rychle dostat z našeho bodu A do bodu B, zajisté použije naši imaginární superdálnici.

Na Internetu je to ale jinak. Tam existují miliony cest jak se dostat z bodu A do bodu B a díky rychlosti spojení, jsou všechny stejně správné a stejně rychlé. Vámi "vyvěšená" informační tabule (stránka) je jen jako jedna kapka v nekonečném množství dalších kapek světového oceánu.

Vaše stránka, bez ohledu na její kvalitu, je ve skutečnosti jako jedna celostránková reklama. Když si v nějakém fyzickém časopisu zaplatíte zveřejnění celé jedné stránky, máte skutečnou šanci, že každý, kdo si ten časopis koupí alespoň pohledem zavadí a všimne si vaši stránky.

Nyní si představte Internet, jako takový obrovský časopis. Ale tento časopis má miliardy stránek a co horší tyto stránky nejsou nijak svázané od nějakého začátku do konce, nebo v nějakém jiném logickém sledu. Ony jsou rozptýlené na nějakém stohektarovém poli vedle sebe bez ladu a skladu. Jakou máte šanci, že někdo si všimne zrovna vaší stránky mezi těmi miliardami ostatních?

Je velmi důležité pochopit, že umístění vaší stránky na Internetu je jen zcela vedlejším faktorem k dosažení vašeho finančního úspěchu.

Jediné, co vám může přinést úspěch ve vašem podnikání, je vaše snaha seznámit s vaši stránkou maximum lidí pohybujících se na této imaginární superdálnici - Internetu, tedy zajistit vaši stránce nezbytnou NÁVŠTĚVNOST (Provoz). Na to se však podíváme v jiném článku.

Možnost vydělávat velké peníze bez nějakých investic

Toto je jen další z velkých lží bombastické reklamy, která nás neustále přesvědčuje o tom, jaké vynikající podmínky Internet poskytuje k docílení hromady peněz úplně zdarma. Nenechte se tím zmást. NIC NENÍ VE SVĚTĚ ÚPLNĚ ZDARMA. Ano, Internet nesporně poskytuje jednu velkou výhodu - podstatně nižší investiční náklady na založení vašeho obchodu, než jsou nutné ve fyzickém prostředí. Ale i zde platí určitápravidla, byť nikým nevyřčena a nezveřejněná.

Zkuste si postavit nějaký váš obchod a umístit vaše stránky na některém z volných serverů. První obchodní partner ihned zapochybuje o serióznosti vašeho podniku a bude v něm vidět podvod. Proč je tomu tak? Přece každý seriózní podnikatel si řekne: "co je to za podnikatele, když nemá ani na to, aby si uložil svůj obchod na zaplaceném serveru?". Věřte, nebo ne, ono to takto skutečně funguje.

Obdobně tato zkušenost platí i u připojování se jako volný člen k různým obchodním příležitostem. Za dobu deseti let podnikání, jsem byl (zejména v počátcích mé práce) připojen jako FREE člen snad u stovky obchodních příležitostí, ale i když jsem se sebevíce snažil, nevydělal jsem, z těchto FREE obchodů, ani dolar. Jediné skutečné příjmy jsem měl vždy jen z těch obchodů, kde jsem si své členství zaplatil (pokud to byl MLM obchod), nebo koupil nějaký jednotlivý obchod s právy jeho prodeje dál. Ale vždy jsem musel něco investovat.

OK, teď po přečtení těchto řádků si každý z vás řekne. Tak když ten slavný Internet není žádnou zaručenou cestou k tomu, abych se pokud možno v krátké době stal finančně nezávislým, tak má to vůbec cenu tam podnikat?

Samozřejmě že má. Účelem tohoto článku nebylo odradit poctivé a snaživé lidi od podnikání na Internetu, ale pouze poukázat na to, že i na Internetu není vše zlato co se blýská. Elektronická komerce je dnes bezesporu nejrychleji rostoucím obchodním prostředím nejen ve světě, ale i u nás. V průběhu pěti let od roku 2000 do roku 2008 jen v USA e-komerce vyskočila z ročního obratu 48,5 miliardy v roce 2000 na obrovský roční obrat 529,8 miliard v roce 2008.

Obdobný vzestup e-komerce je i u nás. Podle šetření jedné významné agentury (nemohu zde dělat reklamu), v posledním roce prostřednictvím Internetu nakoupilo 1,5 milionů obyvatel ČR, což je více než polovina všech českých uživatelů Internetu. V jednotném platebním prostoru v EU se tento trend dále rozvíjí. V evropské Unii se nyní každý den uskuteční více než 407 milionů elektronických obchodů a na jednoho obyvatele připadá 338 obchodních operací ročně.

Toto je tedy dnešní stav prodávajícího Internetu. Velmi blízká takřka nedotčená oblast s prakticky neomezeným kupním potenciálem.

Věřím, že jste v této stručné informaci získali nějaké nové poučení a poznatky a třeba se i Váš pohled na Internet poněkud změnil.

Publikuje:

Vladimír Mikuša
info@topcz.net

Tel.: 607 225 662

Nekorektní TOP-CZo |  Ochr.osob.dat |  Kontakt |  O nás|

©Copyright TOP-CZ . All Rights Reserved.