admin

Orbis Pictus – Škola hrou

Orbis pictus, nebo též, Orbis sensualium pictus

komensky160je učebnice, sepsaná českým pedagogem, filosofem a teologem Janem Ámosem Komenským. Poprvé byla vydána roku 1658 v Norimberku.

V prvním vydání byly texty latinsky, německy, italsky a francouzsky, v roce 1685 byla vydána v češtině, angličtině, němčině a maďarštině. Je přelomová především tím, že při její tvorbě Komenský uplatnil svoji zásadu Schola ludus, tedy Škola hrou. Domníval se, v rozporu s tehdejšími vyučovacími praktikami, že by žáci měli umět naučenou látku nejen mechanicky odříkat, ale opravdu i rozumět tomu, čemu se učí. Opatřil tedy učebnici množstvím ilustrací, aby byla pro děti poutavá. Týkala se biologie (živé i neživé přírody), teologie a dále člověka, tedy něčeho, co lze dnes nazvat základy společenských věd.

Dnes se píše rok 2017 a mnoho z vás mi dá za pravdu, že myšlenka českého pedagoga a filosofa ani po tolika létech nezanikla, naopak vznikem a zejména rozvojem Internetu, celosvětově nabrala obrovský boom. Dnes pomalu nenajdete jedinou webovou stránku, kde by nebyl vložen nějaký video záznam. S video semináři se přímo roztrhl pytel.

Vytvořením tohoto webu se snažím pomoci našim lidem, zejména starší generaci, zopakovat si to, co se naučili v různých kursech a získat schopnost plně využívat Internet pro své potřeby a zábavu.

Prostor pro výměnu odkazů

Vložte zde odkaz na váš web.!

Je to jednoduché. V horním menu klikněte na "Kontakt" vložte ikonku 88x31 px s URL vaši stránky.
 
Média Responder    Foto Úpravy   Video Web Wizard

Translate

BelarusianCzechDanishDutchEnglishFinnishFrenchGermanHungarianIrishItalianNorwegianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwedishUkrainian

Reklama

   

Misto pro vaši reklamu